Diamond Ring Solitaire with Accents
14k Yellow Gold
2.7 gr
0.70 ct +0.15 ct estimated
center stone F/VS
mounting I-J/SI-I
Diamond Ring Solitaire with Accents
14k Yellow Gold
2.7 gr
0.70 ct +0.15 ct estimated
center stone F/VS
mounting I-J/SI-I
| Weight | 2.7 g |
|---|---|
| c-s | Diamond |
| dim | 0.70-0.15 |
| gender | Women's |
| gr | 14K |
| metal | White Gold |
| ring-size | 5.50 |
| sh | Round, Single "8/8" |
| side-stone-cut | ROUND |
| sip | 13-I |
| total-stone-quantity | 1-12 |